Przepisy na obiad – gdzie znaleźć inspiracje?

Przepisy kulinarne znaleźć można dziś praktycznie wszędzie, ale tych najwartościowszych zazwyczaj trzeba poszukać nieco dłużej.

Przepisy kulinarne znaleźć można dziś praktycznie wszędzie, ale tych najwartościowszych zazwyczaj trzeba poszukać nieco dłużej.

Przygotowywanie wciąż tych samych obiadów jest niezwykle monotonne, dlatego z czasem ma się ochotę na coś zupełnie nowego. Przepisy kulinarne znaleźć można dziś praktycznie wszędzie, ale tych najwartościowszych zazwyczaj trzeba poszukać nieco dłużej. Skąd brać inspiracje obiadowe, by zarówno same przepisy, jak i dania, były smaczne i na stałe wpisały się do domowego menu?

Blogi kulinarne

W dobie cyfryzacji nikogo nie dziwi, że głównym źródłem inspiracji dla wielu osób jest blog kulinarny. W internecie znajduje się ich całe mnóstwo, dlatego warto dobrze im się przyjrzeć. Większość blogów jest zazwyczaj tematyczna (np. tylko o wegetariańskich przysmakach), toteż nie trudno wybrać coś dla siebie. Oczywiście największą wartość będą mieć te strony, na których znaleźć można pomysły nie tylko na tradycyjny obiad, ale także mniej znane potrawy. W cenie są dania zagraniczne, których nie można zjeść w Polsce np. w restauracji lub które dopiero stają się popularne i jeszcze nie są całkiem odkryte. Dobrze znaleźć w blogosferze kilka najciekawszych dla nas blogów i na bieżąco je obserwować – to codzienna dawka nowych pomysłów na smakowite dania.

Książki kucharskie

Choć wielu osobom mogłoby się wydawać, że dziś już nikt nie trzyma w kuchni książek, to jednak nadal pozostają świetnym pomysłem na obiadowe inspiracje. Pięknie ilustrowane, zazwyczaj prowadzą krok po kroku, dzięki czemu nie można się pomylić np. w trakcie przygotowywania bardziej złożonej potrawy. Tworzone są przez specjalistów, więc wybierając je można mieć pewność, że zarówno składniki, jak i ich proporcje są odpowiednio dobrane i nie okaże się w trakcie przygotowywania, że czegoś nam zabrakło.

Programy telewizyjne

Programy kulinarne emitowane w telewizji również mają swoje plusy. Podobnie, jak w przypadku książek, za przygotowywaniem potrawy stoi kucharz-specjalista, który zna się na swoim fachu i wie, jak należy przyrządzić daną potrawę. Co więcej, oglądający widzi powstawanie potrawy krok po kroku, więc zapamiętuje jej przygotowywanie, dzięki czemu później jest mu o wiele łatwiej (zwłaszcza początkującym kucharzom-amatorom).

Aplikacje mobilne

Gdy brak nam pomysłu na obiad, a czasu jest niewiele, to najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej. Odpalamy program, szukamy przepisu i gotujemy! W sklepach z aplikacjami znajduje się mnóstwo przydatnego oprogramowania, które z łatwością pomoże przygotować smaczny posiłek. Nie dość, że wszystkie składniki są wypisane i ma się je pod ręką, to wiele z aplikacji ma funkcję odznaczania produktów, by można było łatwo określić, co się ma, a czego jeszcze brakuje. Ponadto sam przepis jest cały czas obok nas i w każdej chwili można do niego wrócić lub w ogóle zapisać go do ulubionych – dzięki temu będzie można włączyć go w każdym momencie, bez czasochłonnego szukania.