Zdrowe gotowanie

Jednym z najprostszych sposób na przyrządzenie pysznego, ale i wyjątkowo zdrowego posiłku jest gotowanie na parze.

Jednym z najprostszych sposób na przyrządzenie pysznego, ale i wyjątkowo zdrowego posiłku jest gotowanie na parze.

Moda na zdrowie odżywianie zadomowiła się u nas na dobre. Wzrost świadomości na ten temat, przekłada się na konkretne działania. Coraz większa część społeczeństwa zwraca uwagę na to, co ląduje na talerzu.

Jedzenie – nawet to, które spożywamy będąc na diecie – nie tylko dobrze wygląda, ale i świetnie smakuje. Jednym z najprostszych sposób na przyrządzenie pysznego, ale i wyjątkowo zdrowego posiłku jest gotowanie na parze.

Smacznie, szybko i zdrowo

Czego będziemy potrzebować chcąc przygotować zdrowy i niskotłuszczowy posiłek? Oczywiście odpowiednich garnków do gotowania na parze. Ogromny wybór znajdziemy na przykład na stronie naczynia.olkusz.pl wśród nich są zarówno garnki emaliowane, jak i te ze stali nierdzewnej. Są one kompatybilne z każdym rodzajem kuchenek – możemy z nich korzystać mają gazową, indykcyjną, ceramiczną czy elektryczną. Możemy zdecydować się na jeden garnek i do niego dokupić ewentualnie dodatkowy wkład, albo taki, który składa się z dwóch pięter do parowania. Co warto podkreślić, nawet jeśli nie jesteśmy fanatykami zdrowej żywność, tego rodzaju element powinien znaleźć się w każdej kuchni. Gwarantują one minimalne straty wartości odżywczych oraz wysoką jakość przygotowanych potraw. W momencie, gdy najdzie nas ochota na coś lekkiego, mniej kalorycznego i niesmażonego, będzie jak znalazł!

Zaoszczędź czas

Z kolei osoby, które wiecznie narzekają, że nie mają czasu na gotowanie, powinny zainwestować w wysokiej klasy szybkowar. To właśnie w tym wielofunkcyjnym urządzeniu wyczarujemy niemal każdą potrawę – zaczynając od zup, a na drugich daniach kończąc. Na czym polega wyjątkowość jego działania? Jedzenie gotuje się w nim zdecydowanie szybciej, bo znajduje się w szczelnie zamkniętym garnku, gdzie wytwarzane jest wysokie ciśnienie. Poza tym przez skrócony czas obróbki termicznej, zachowujemy więcej wartości odżywczych w każdym daniu. Na dodatek jakość jedzenia z szybkowaru idzie w parze ze smakiem. Szybkowary dostępne na stronie naczynia.olkusz.pl zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Na ich korzyść przemawia też fakt, że są kompatybilne zarówno z kuchenką gazową, czy płytą indykcyjną.