Ziemniaki z groszkiem w sosie curry

Składniki, które uwzględnia ten przepis, to przede wszystkim ziemniaki, mrożony groszek oraz jedna zielona, ostra papryczka.

Składniki, które uwzględnia ten przepis, to przede wszystkim ziemniaki, mrożony groszek oraz jedna zielona, ostra papryczka.
fot. D.Shashikant/Shutterstock

Ziemniaki są jednym z najczęściej pojawiających się w polskiej kuchni artykułem spożywczym. Są pożywne, smaczne i cenne jeśli chodzi o wartości odżywcze, zaś przy odrobinie fantazji można z nich wyczarować fantastyczne dania. Potrawy z ziemniaków to w większości przypadków dania proste i szybkie w przygotowaniu, tanie i smaczne zarazem. Jednym z ciekawszych pomysłów na danie jarskie z ziemniakami w roli głównej może być prezentowany tu przepis na ziemniaki z groszkiem w sosie curry. Składniki, które uwzględnia ten przepis, to przede wszystkim ziemniaki, mrożony groszek oraz jedna zielona, ostra papryczka. To podstawa tego dania, jednak duże znaczenie mają tu również przyprawy. Przyprawy, które nadają tej potrawie niezwykłego smaku i aromatu, to kurkuma, mielony imbir oraz świeża kolendra. Obok tych przypraw pojawiają się bardziej tradycyjne przyprawy, czyli kminek i cebula. Przygotowanie jest bardzo proste. Należy najpierw usmażyć cebulę na wolnym ogniu, a następnie dodać to niej przyprawy, pokrojoną drobno ostrą papryczkę oraz ziemniaki (pokrojone w kostkę). Składniki te należy wspólnie smażyć przez około 5 minut, a następnie przełożyć do żaroodpornego naczynia i wstawić do rozgrzanego piekarnika (wskazana temperatura to 180 stopni). W piekarniku warzywa powinny znajdować się przez około 20 minut. Danie jest gotowe wtedy, gdy ziemniaki będą miękkie.